Rovaniemen seudun riistanhoitoyhdistyksen mestaruuskilpailut
Pahkamaa 16.08.2008

Yleismestari 2008 Ari Maununiemi
 

Hirvi
 

 

 

 

 

 

 

 

 
Yleinen
 

 

 

 
1. Tuisku Kari
 

 
83
2. Yritys Mikael
 

 
81
3. Tapio Jukka
 

 
80
4. Ylianttila Jouni
 

 
79
5. Maununiemi Ari
 

 
78
6. Kivijärvi Kai
 

 
77
7. Koskikangas Jukka 
 

 
71
8. Huuskonen Mikko
 

 
65

 

 

 

 

 
S16
 

 

 

 
1. Kahelin Ville
 

 
91

 

 

 

 

 
Naiset
 

 

 

 
1. Kivijärvi Pirjo
 

 
61
2. Ruokanen Aila
 

 
57
3. Tuisku Ritva 
 

 
37

 

 

 

 

 
M70
 

 

 

 
1. Ruokanen Kalevi
 

 
66
2. Salmi Jorma
 

 
56
3. Vähäsarja Aarne
 

 
40
4. Saari Mikko
 

 
38

 

 

 

 

 
M60
 

 

 

 
1. Kangas Rauno
 

 
91
2. Holm Toivo
 

 
88
3. Kahelin Lasse
 

 
86
4. Körkkö Pentti
 

 
80
5. Kovala Timo
 

 
73
6. Saarenpää Taisto
 

 
36

 

 

 

 

 
M50
 

 

 

 
1. Ruokanen Heikki
 

 
75
2. Vierelä Jouni
 

 
70

 
Alatörmänen Esa
 

 
0

 

 

 

 

 
M20
 

 

 

 
1. Maununiemi Ville
 

 
4

 

Luodikko
 

 

 

 

 

 

 

 

 
Yleinen
 

 

 

 
1. Koskikangas Jukka 
 

 
76
2. Yritys Mikael
 

 
71
3. Tapio Jukka
 

 
56
4. Ylianttila Jouni
 

 
43
5. Tuisku Kari
 

 
43

 

 

 

 

 
S16
 

 

 

 
1. Kahelin Ville
 

 
82

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Naiset
 

 

 

 
1. Tuisku Ritva 
 

 
67
2. Kivijärvi Pirjo
 

 
27

 

 

 

 

 
M70
 

 

 

 
1. Ruokanen Kalevi
 

 
72
2. Vähäsarja Aarne
 

 
54

 

 

 

 

 
M60
 

 

 

 
1. Kovala Timo
 

 
52
2. Körkkö Pentti
 

 
43
3. Pitkäniemi Onni
 

 
32

 

 

 

 

 
M50
 

 

 

 
1. Vierelä Jouni
 

 
51


 

Pienoishirvi      
         
Yleinen        
1. Yritys Mikael     86
2. Kivijärvi Kai     74
         
S16        
1. Kahelin Ville     97
         
Naiset        
1. Kivijärvi Pirjo     48
2. Ruokanen Aila     27
         
M60        
1. Holm Toivo     78
2. Kangas Rauno     76
3. Piirto Matti     66
4. Kovala Timo     52
         
M50        
1. Vierelä Jouni     51

 

Metsästyshaulikko
 

 

 

 

 

 

 

 
Yleinen
 

 

 

 
1. Huuskonen Mikko
 

 
25
2. Miettunen Pekka
 

 
23
3. Maununiemi Ari
 

 
21
4. Tapio Jukka
 

 
18
5. Heikkinen Risto
 

 
15

 

 

 

 

 
S16
 

 

 

 
1. Maununiemi Jussi
 

 
4

 

 

 

 

 
M70
 

 

 

 
1. Saari Mikko
 

 
11

 

 

 

 

 
M60
 

 

 

 
1. Mukkonen Martti
 

 
14
2. Saarenpää Taisto
 

 
4

 

 

 

 

 
M50
 

 

 

 
1. Alatörmänen Esa
 

 
19

 

 

 

 

 
M20
 

 

 

 
1. Maununiemi Ville
 

 
16
2. Heikkinen Jonne
 

 
13


 

Trap
 

 

 

 

 

 

 

 

 
Yleinen
 

 

 

 
1. Kivijärvi Kai
 

 
23
2. Maununiemi Ari
 

 
21
3. Tapio Jukka
 

 
21
4. Huuskonen Mikko
 

 
18
5. Heikkinen Risto
 

 
17

 

 

 

 

 
S16
 

 

 

 
1. Kahelin Ville
 

 
17
2. Maununiemi Jussi
 

 
15

 

 

 

 

 
M60
 

 

 

 
1. Mukkonen Martti
 

 
14
2. Kangas Rauno
 

 
13
3. Saarenpää Taisto
 

 
6

 

 

 

 

 
M50
 

 

 

 
1. Alatörmänen Esa
 

 
18

 

 

 

 

 
M20
 

 

 

 
1. Heikkinen Jonne
 

 
25
2. Maununiemi Ville
 

 
19

 

 

 

 

 

 

Yleismestaruus
 

 

 

 

 

 

 

Hirvi

Metso

M_haulikko

Trap

Yht.
1. Maununiemi Ari 78 0 84 84 246
2. Kahelin Ville 91 82 0 68 241
3. Huuskonen Mikko 65 0 100 72 237
4. Tapio Jukka 80 0 72 84 236
5. Kivijärvi Kai 77 0 0 92 169
6. Yritys Mikael 81 71 0 0 152
7. Heikkinen Jonne 0 0 52 100 152
8. Alatörmänen Esa 0 0 76 72 148
9. Koskikangas Jukka  71 76 0 0 147
10. Maununiemi Ville 4 0 64 76 144
11. Kangas Rauno 91 0 0 52 143
12. Ruokanen Kalevi 66 72 0 0 138
13. Heikkinen Risto 0 0 60 68 128
14. Tuisku Kari 83 43 0 0 126
15. Kovala Timo 73 52 0 0 125
16. Körkkö Pentti 80 43 0 0 123
17. Ylianttila Jouni 79 43 0 0 122
18. Vierelä Jouni 70 51 0 0 121
19. Mukkonen Martti 0 0 56 56 112
20. Tuisku Ritva  37 67 0 0 104
21. Vähäsarja Aarne 40 54 0 0 94
22. Miettunen Pekka 0 0 92 0 92
23. Holm Toivo 88 0 0 0 88
24. Kivijärvi Pirjo 61 27 0 0 88
25. Kahelin Lasse 86 0 0 0 86
26. Saari Mikko 38 0 44 0 82
27. Saarenpää Taisto 36 0 16 24 76
28. Maununiemi Jussi 0 0 16 60 76
29. Ruokanen Heikki 75 0 0 0 75
30. Ruokanen Aila 57 0 0 0 57
31. Salmi Jorma 56 0 0 0 56
32. Pitkäniemi Onni 0 32 0 0 32


Hirvilupien välinen joukkuekilpailu

1. Poikajärven yhteislupa
Kahelin Ville        91
Ruokanen Heikki    75
Vierelä Jouni    70
Kahelin Lauri    86
Kovala Timo    73
    yht.    395

2. Narkaus Kämän Erä
Kivijärvi Pirjo    61
Ruokanen Aila    57
Yritys Mikael    81
Kivijärvi Kai    77
Ruokanen Kalevi    66
    yht.    342