Rhy:n mestaruuskilpailut
Pahkamaan ampumaradalla 12.08.2001


Pekka Miettunen valmistautumassa kiekkojen
rikkomiseen Sporting-radalla

Tulokset:

Hirvi yleinen

1. Törmänen Kari RAM 91
2. Ruokanen Juha VRM 89
3. Ylijääskö Matti Äijävaara 89
4. Holm Toivo Namalikko 89
5. Närhi Pekka Misin K ja M 84
6. Viekonelo Esko RAM 84
7. Koskikangas Jukka Misin K ja M 81
8. Juujärvi Simo RAM 80
9. Ruokanen Erkki VRM 76
10. Miettunen Pekka RAM 75
11. Ruonakoski Martti Narkaus 73
12. Kainulainen Urpo KE 72
13. Körkkö Pentti Oikarainen 71
14. Kurt Juha VRM 70
15. Uurtamo Juha Patoerästäjät 69
16. Laurila Kari Matti Vaara 64
17. Ruokanen Pasi VRM 63
18. Mäkelä Juha Namalikko 53
Hirvi yli 60v.
1. Kariniemi Kauko Karhukivalo 80
2. Vähäsarja Aarne AOE 55
Metsästyshaulikko yleinen
1. Kainulainen Urpo KE 17
2. Miettunen Pekka RAM 17
3. Laakso Jouko KE 14
4. Aho Jouko RAM 14
5. Ukkonen Martti RAM 14
6. Maununiemi Pentti Sierijärvi 12
Metsästyshaulikko yli 60 v
1. Mäntyniemi Lauri RAM 13
Sporting yleinen
1. Kainulainen Urpo KE 20
2. Maununiemi Pentti Sierijärvi 19
3. Ukkonen Martti RAM 18
4. Miettunen Pekka RAM 18
5. Varrio Aatos RAM 17
6. Huuskonen Mikko RAM 17
7. Törmänen Kari RAM 16
Luodikko yleinen
1. Törmänen Kari RAM 88
2. Ruonakoski Martti Narkaus 80
3. Juujärvi Simo RAM 76
4. Närhi Pekka Misin K ja M 68
5. Uurtamo Juha Patoerästäjät 68
6. Koskikangas Jukka Misin K ja M 66
7. Ruokanen Erkki VRM 64
8. Holm Toivo Namalikko 62
9. Kurt Juha VRM 57
10. Ruokanen Juha VRM 54
11. Laurila Kari Matti Vaara 37
12. Mäkelä Juha Namalikko 34
13. Körkkö Pentti Oikarainen 31
14. Viekonelo Esko RAM 26
Luodikko yli 60v
1. Kariniemi Kauko Karhukivalo 58
2. Vähäsarja Aarne AOE 22
Pienoishirvi yleinen
1. Uurtamo Juha Patoerästäjät 81
2. Ruonakoski Martti Narkaus 79
3. Ruokanen Juha VRM 77
4. Holm Toivo Namalikko 71
5. Ruokanen Erkki VRM 65
6. Mäkelä Juha Namalikko 61
7. Laurila Kari Matti Vaara 48
8. Kangas Jarmo 31
Pienoishirvi yli 60v
1. Mäntyniemi Lauri RAM 39
2. Vähäsarja Aarne AOE 29
Pienoishirvi M20
1. Yritys Mikael Narkaus 46
Trap yleinen
1. Koskela Janne RAM 20
2. Huuskonen Mikko RAM 17
3. Varrio Aatos RAM 17
4. Miettunen Pekka RAM 17
5. Ruikka Juha RAM 17
6. Ruokanen Juha VRM 16
7. Ruonakoski Martti Narkaus 14
8. Ruokanen Erkki VRM 10
9. Holm Toivo Namalikko 8
10. Springare Arto RAM 6
11. Aho Jouko RAM 1
Trap yli 60 v
1. Mäntyniemi Lauri RAM 18
2. Kariniemi Kauko Karhukivalo 8
Yleismestaruus
1. Törmänen Kari RAM 243
2. Kainulainen Urpo KE 237
3. Miettunen Pekka RAM 232
4. Ruokanen Juha VRM 230
5. Ruonakoski Martti Narkaus 215
6. Holm Toivo Namalikko 192
7. Ruokanen Erkki VRM 181
8. Mäntyniemi Lauri RAM 176
9. Kariniemi Kauko Karhukivalo 170
Hirvijoukkue

1. RAM 330 pist.
Törmänen Kari,
Viekonelo Esko,
Miettunen Pekka ja
Juujärvi Simo

 

2. VRM 298 pist.
Ruokanen Erkki,
Ruokanen Juha,
Ruokanen Pasi ja
Kurt Juha

Paras kivääriampuja Kari Törmänen
Paras haulikkoampuja Urpo Kainulainen


Urpo Kainulainen palkittiin kisojen
 parhaana haulikkoampujana